سه شنبه ۱ آبان ماه ۱۳۹۷
  آستان مقدس امامزادگان هفت تن (علیهم السلام)   گالری تصاویر

طبق تحقیقاتی که توسط آیت الله حاج سید عبدالحسین دستغیب شیرازی به انجام رسیده است مشخص گردیده که امامزادگان مدفون در این مکان امامزادگانی معظم و محترم هستند. و برای اثبات این حرف به سنگ نوشته موجود در این مکان که از زمان قدیم برجا مانده است و به واسطه گذشت زمان بعضی از کلمات آن ناخوانا شده است اثبات می شود که یکی از فرزندان امام صادق(علیه السلام) در این مکان دفن شده است.

متن کامل ابراز شده توسط آیت الله دستغیب به شرح زیر می باشد که بر روی تابلویی نوشته و در حرم قرارداده شده است:

«پوشیده نماند که این 4 صورت قبر و آرامگاه که در این مکان مقدس مدفون هستند به نام هفت امامزاده که 3 نفر از آنها قبرشان مشخص نیست ولی در اینجا مدفون هستند و پس از تحقیقات لازمه دو صفحه منقور بدست آمده و معلوم می شود امامزاده های معظم و محترم هستند. اکنون برای ثبوت آن عبارتی که به عربی روی آن سنگ نوشته و از قدیم در این آرامگاه موجود بوده و به واسطه مرور زمان بعضی از کلمات آن ریخته و هک شده و از آخر صفحه سنگ به قدر یک وجب از آن شکسته ولی از عبارتی که باقیمانده معلوم می شود یکی از فرزندان امام جعفر صادق(علیه السلام) است. اکنون ما عین عبارتی که در این صفحه حجر منقوش است برای اطلاع مطالعه کنندگان می نویسیم تا اینکه ثابت شود که یک نفر از این امامزاده های مدفون در این مکان فرزند حضرت امام صادق(علیه السلام) است و از کلمه فیها مَرقَد الامام پی به عظمت و شخصیت این امامزاده برده می شود. امید است که مومنین و مومنات در تعمیر و آبادی این مکان شریف توجه بیشتری مبذول فرمایند و برای زیارت تشریف بیاورند که باعث اَجر جزیل و ثواب کثیر خواهد بود. اکنون ....»به امامزاده هفت تن و یا هفت امامزاده و یا تکیه هفت تنان معروف می باشد.


زیارت نامه :
السَّلَامُ عَلَی أَوْلِیَاءِ اللَّهِ وَ أَصْفِیَائِهِ السَّلَامُ عَلَی أُمَنَاءِ اللَّهِ وَ أَحِبَّائِهِ السَّلَامُ عَلَی أَنْصَارِ اللَّهِ وَ خُلَفَائِهِ السَّلَامُ عَلَی مَحَالِّ مَعْرِفَةِ اللَّهِ السَّلَامُ عَلَی مَسَاكِنِ ذِكْرِ اللَّهِ السَّلَامُ عَلَی مُظْهِرِی أَمْرِ اللَّهِ وَ نَهْیِهِ السَّلَامُ عَلَی الدُّعَاةِ إِلَی اللَّهِ السَّلَامُ عَلَی الْمُسْتَقِرِّينَ فِی مَرْضَاةِ اللَّهِ السَّلَامُ عَلَی الْمُخْلَصِينَ فِی طَاعَةِ اللَّهِ السَّلَامُ عَلَی الْأَدِلَّاءِ عَلَی اللَّهِ السَّلَامُ عَلَی الَّذِينَ مَنْ وَالاهُمْ فَقَدْ وَالَی اللَّهَ وَ مَنْ عَادَاهُمْ فَقَدْ عَادَی اللَّهَ وَ مَنْ عَرَفَهُمْ فَقَدْ عَرَفَ اللَّهَ وَ مَنْ جَهِلَهُمْ فَقَدْ جَهِلَ اللَّهَ وَ مَنِ اعْتَصَمَ بِهِمْ فَقَدِ اعْتَصَمَ بِاللَّهِ وَ مَنْ تَخَلَّی مِنْهُمْ فَقَدْ تَخَلَّی مِنَ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ وَ أُشْهِدُ اللَّهَ أَنِّی سِلْمٌ لِمَنْ سَالَمْتُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حَارَبْتُمْ مُؤْمِنٌ بِسِرِّكُمْ وَ عَلَانِیَتِكُمْ مُفَوِّضٌ فِی ذَلِكَ كُلِّهِ إِلَیْكُمْ لَعَنَ اللَّهُ عَدُوَّ آلِ مُحَمَّدٍ مِنَ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ وَ أَبْرَأُ إِلَی اللَّهِ مِنْهُمْ وَ صَلَّی اللَّهُ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

منبع : پایگاه جامع امامزادگان

صفحه اصلـی  |  تمـاس با ما  |  درباره مـا
.: تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شیراز پورتال می باشد و استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد :.
طراحی و اجرا وب سایت