دوشنبه ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۷
 
عجیب ترین دریاچه دنیا با درختانی وارونه
 

درياچه کيندي در جنوب شرقي آلماتي (Almaty) قرار دارد و 2000 متر بالاتر از سطح دريا است

 

 جنگل زير آب عجيب ترين درياچه دنياست . درياچه کيندي قزاقستان يک ويژگي منحصر بفرد به نسبت ديگر درياچه ها دارد و آن وجود يک جنگل در زير آن است. اين درياچه به دنبال يک زلزله در سال 1911 ميلادي به وجود آمده و در آن زمان درختان اين منطقه بصورت برعکس در درون آب قرار گرفتند و از آن زمان تاکنون بدون خشک شدن در درون اين درياچه قرار دارند.


اين ويژگي در اين درياچه در جهان به صورت منحصر بفرد بوده و سالانه گردشگران بسيار زيادي را به اين منطقه جذب مي کند.درياچه کيندي به طول 400 متر است که عمق آن در بعضي نقاط به 30 متر هم ميرسد.

 درياچه کيندي قزاقستان يک ويژگي منحصر بفرد به نسبت ديگر درياچه ها دارد 

 
درياچه کيندي در جنوب شرقي آلماتي (Almaty) قرار دارد و 2000 متر بالاتر از سطح دريا است.

شايد مشخصه هاي ظاهري اين درياچه مانند همه درياچه هاي ديگر دنيا باشد اما آنچه در لحظه اول کيندي را متفاوت تر و عجيب تر از بقيه در چشم هر بيننده اي نشان ميدهد درختاني است که ريشه هايشان را در کف درياچه دوانده اند اما به گونه اي سر از آب بيرون آورده اند که گويي دکل کشتي هايي غرق شده هستند. 

  درياچه کيندي، به دنبال يک زلزله در سال 1911 ميلادي به وجود آمده

 
درياچه کيندي جوان ترين درياچه دنيا است که تنها يک قرن از عمرش ميگذرد و زندگي اش را مديون سيلي است که باعث شست و شوي سنگهاي آهکي و لغزش آنها شد تا آبي را که پشتشان پناه گرفته بود به اين سمت روانه کنند.


درياچه کيندي متولد شد اما تولدش با مرگ درختاني همراه بود که تنها توانستند نوک خود را از آب بيرون نگه دارند، شاخه هايي خشک که تنها پناهگاهي براي شناگران خسته باشند تا زماني کوتاه دستان خود را دور شاخه ها حلقه کنند.


اين درياچه در فصلهاي سرد و گرم سال تصاويري متفاوت از خود به نمايش ميگذارد. در روزهاي گرم تابستان، اين درياچه تصويري از آبي گرم و درختاني سبز را در ذهن بازديدکنندگانش بر جاي ميگذارد، در حاليکه در زمستان، با سطحي کاملا يخ زده داستاني متفاوت را روايت ميکند.  

 درياچه کيندي جوان ترين درياچه دنيا است که تنها يک قرن از عمرش ميگذرد

 

  .درياچه کيندي به طول 400 متر است که عمق آن در بعضي نقاط به 30 متر هم ميرسد

 

منبع:  namnak.com

صفحه اصلـی  |  تمـاس با ما  |  درباره مـا
.: تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شیراز پورتال می باشد و استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد :.
طراحی و اجرا وب سایت